Polonia wygrywa derby. Obra w górę (GALERIA)

55

Piłkarze Stainer Polonii 1912 Leszno wygrali jednostronne derby z Koroną Piaski. Pewnie trzy punkty zdobyła też w 11 kolejce IV ligi Obra 1912 Kościan. Niestety na tym pozytywy jeśli chodzi o nasze zespoły się kończą.

Stainer Polonia zdominowała Koronę. Stosowała pressing, na który goście nie mieli sposobu. Poloniści wysoko atakowali rywala, szybko odbierali piłki i przechodzili do ataku. Dwie bramki do przerwy zdobył Karol Smoła i było 2:0.

Po przerwie gospodarze byli mało skuteczni. Dwie poprzeczki, słupek i wynik się nie zmieniał. Dopiero w końcówce na 3:0 wynik ustalił wprowadzony na boisko chwilę wcześniej młody Witkowski.

• Rozegraliśmy dobry mecz, ale brakowało nam skuteczności – powiedział Jędrzej Kędziora, trener Stainer Polonii 1912 Leszno.
  • Nie mieliśmy zbyt wiele do powiedzenia. Niestety mamy spore problemy kadrowe. Mamy aż sześciu kontuzjowanych piłkarzy i dziś ratowaliśmy się juniorami – przyznał Maciej Gendek, szkoleniowiec Korony.

Obra 1912 Kościan nie miała problemów w Odolanowie, choć mieliśmy pewne obawy, jeśli chodzi o podopiecznych trenera Krzysztofa Knychały. Wychodzi jednak na to, że najgorsze już poza drużyną. Obra wygrała 3:1, tracąc bramkę w 90 minucie spotkania.

Niestety na tym kończą się pozytywy, jeśli chodzi o nasze zespoły. Rawia poległa w Turku, Kania nie znalazła sposobu na Gołuchów, a PKS Racot na Victorię Ostrzeszów.

Wyniki 11 kolejki:

Polonia Kępno – Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski 2:0

Stainer Polonia 1912 Leszno – Korona Piaski 3:0 (2:0)

Bramki: Smoła (18, 28), Witkowski (87)

Pogoń Nowe Skalmierzyce – SKP Słupca 2:0

PKS Racot – Victoria Ostrzeszów 0:1 (0:1)

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Victoria Września 1:2

Odolanovia Odolanów – Obra 1912 Kościan 1:3 (0:2)

Bramki dla Obry: Przewłocki (5), Jarka (14-karny), Tylczyński (76)

Tur 1921 Turek – Rawia Rawag Rawicz 3:0 (0:0)

Kania Gostyń – LKS Gołuchów 0:1 (0:1)

W tabeli na czele wciąż Stainer Polonia 1912 Leszno – 25 punktów, przed Victorią Września – 24, Polonią Kępno – 23 (mecz zaległy). Obra na szósta z dorobkiem 18 ,,oczek”. (andre/fot.andre).