Polonia wygrywa derby i znów jest liderem (galeria)

63

Piłkarze Polonii 1912 Leszno po wygranej w derbach nad Obrą 1912 Kościan 2:1 znów wskoczyli na fotel lidera tabeli IV ligi. Po jednym punkcie z naszych zespołów zdobyły ponadto zespoły z Piasków oraz Gostynia.

Derby w Lesznie miały dwie różne odsłony. Pierwsze 45 minut należało do Polonii, która dość szybko objęła prowadzenie 2:0. Najpierw trafił Robaczyński, a potem poprawił Kowalski.

Obra miała swoją szansę, bo sędzia podyktował kontrowersyjną jedenastkę. Do piłki podszedł Tylczyński i fatalnie przestrzelił.

Po przerwie Polonia się cofnęła, wyczekując na Obrę. Kościaniacy przeważali ale nie mieli szczęścia pod bramką Polonii. Dwa razy Polonię ratował słupek, a raz spojenie słupka z poprzeczką. Polonia skontrowała kilka razy, lecz nieskutecznie.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wygraną 2:0 Obra trafiła w doliczonym czasie gry za sprawą wprowadzonego na boisko Ratajczaka. Było jednak za późno dla gości, by doprowadzić do remisu, bo po rozpoczęciu od środka sędzia odgwizdał koniec spotkania.