Porażka w Ostrowie po tie-breaku

65

Siatkarze UKS 9 Leszno stoczyli bardzo zaciętą walkę na wyjeździe z Salosem Ostrów Wielkopolski. O wszystkim zadecydował tie-break wygrany przez gospodarzy.

To był niezwykle zacięty pojedynek. Już pierwszy set pokazał, że walka trwać będzie o każdą piłkę. Goście z Leszna toczyli twardy bój. W pierwszej partii to zespołowi trenera Borowskiego w końcówce dopisało szczęście, które przełożyło się na trumf na przewagi (26:28).

Wydawało się, że i drugi set ma szansę paść łupem leszczynian, którzy prowadzili bardzo długo. W samej końcówce jednak skuteczniejszy był Salos, który wyrównał na 1:1.

W trzecim secie goście z Leszna postanowili sobie powetować straty i przystąpili do szturmu. Górowali nad rywalem, osiągając chwilami 7-8 punktów przewagi. Ostatecznie spokojnie dowieźli wygraną i objęli prowadzenie w setach (2:1). To w tejże chwili oznaczało, że nasz zespół przywiezie z Ostrowa co najmniej punkt.

W czwartym secie znów trwała wyrównana walka, ale większa skuteczność w decydujących akcjach była po stronie Salosu, który doprowadził do wyrównania i tie-breaku.

W decydującej partii znów grano niemal punkt za punkt. Szczęście jednak tego dnia było po stronie gospodarzy, którzy triumfując 15:13 wygrali cały mecz 3:2.

Salos Ostrów Wielkopolski – UKS 9 Leszno 3:2 (26:28, 25:22, 20:25, 25:22, 15:13)

Kolejne ligowe spotkanie leszczynianie rozegrają 26 listopada w Ostrowitem. (andre/fot.archiwum).