Pruszków zatrzymany w Trapezie (GALERIA)

59

Koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno powstrzymali dobrze ostatnio dysponowaną drużynę z Pruszkowa. Leszczynianie zagrali koncertowe pierwsze 20 minut, stawiając rywala do przysłowiowego kąta.

Goście prowadzili raz, a było to po pierwszej akcji spotkania. Potem przy rzucie zza łuku faulowany był Kaczmarzyk, który wykorzystał wszystkie rzuty wolne. Po chwili było 7:2, a potem już (21:4). Gospodarze grali świetnie w obronie i kapitalnie w ataku. Bardzo dobrze pod koszami spisywał się Przemysław Wrona, który już na początku spotkania popisał się kapitalnym wsadem. Pierwsze 10 minut zakończyło się wynikiem (37:17) i już sam wynik pokazuje, że podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego zdominowali rywala, który nie miał nic do powiedzenia.

W II kwarcie impet miejscowych nie zelżał. Po 20 minutach przewaga bardzo skutecznej Jamalex Polonii wynosiła aż 34 punkty (61:27). To był nokaut. Gospodarze grali w innej lidze.

Po przerwie przy tak wysokim prowadzeniu ekipie z Pruszkowa było łatwiej, bo gospodarze już nie bronili tak dobrze. Trudno też było utrzymać koncentrację. W ostatniej kwarcie, gdy na parkiecie przebywali ci, którzy grają mniej, lub bardzo mało przewaga dość znacznie stopniała, ale zwycięstwo nie było zagrożone ani przez chwilę. Jamalex Polonia pokonała bardzo pewnie Elektrobud Investment ZB Pruszków 99:80.

• W I połowie rzeczywiście zagraliśmy bardzo dobrze. Pokuszę się o stwierdzenie, że to było najlepsze nasze 20 minut w tym sezonie. Po przerwie przy tak wysokim prowadzeniu ciężko było o zagranie z taką intensywnością. W takim przypadku zawsze ciężej jest o koncentrację. Było sporo rotacji, bo myślimy już o sobotnim spotkaniu z R8 Basket Politechniką Kraków – powiedział Łukasz Grudniewski, trener Jamalex Polonii 1912 Leszno.

Jamalex Polonia 1912 Leszno – Elektrobud Investment ZB Pruszków 99:80 (37:17, 24:10, 25:26, 13:27)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Wrona 17 (6 zb), Sanny 15 (3×3), Chanas 14 (1×3), Kaczmarzyk 12 (1×3), Rostalski 11 (8 zb), Sirijatowicz 10 (7 as), Trubacz 9 (1×3), Milczyński 6, Kurkowiak 3, Kobel 2, Krajewski 0.

Najwięcej dla Pruszkowa: Kordalski 17, Ornoch 12, Cechniak 11. (andre/fot.andre).