Przegrana z Grunwaldem

23

Niestety szczypiornistom Real Astromal Leszno nie udało się zdobyć Poznania. W derbach Wielkopolski Grunwald wziął rewanż za sromotną klęskę z I rundy. Gospodarze wygrali po meczu walki (19:16).

Do stanu 6:6 obie drużyny szły łeb w łeb. W końcówce I połowy lekką przewagę zbudowali szczypiorniści Grunwaldu, którzy po 30 minutach prowadzili we własnej hali (11:8).

W II połowie Grunwald prowadził cały czas 2-3 trafieniami, ale goście z Leszna zdołali w pewnym momencie doprowadzić do remisu. Do końca meczu pozostawało wówczas jeszcze 13 minut i wszystko mogło się zdarzyć.

Brak skuteczności w szeregach gości przyczynił się jednak do tego, że zeszli ostatecznie z parkietu pokonani. Po bardzo przeciętnych derbach, by nie powiedzieć, że słabych górą Grunwald (19:16).

Grunwald Poznań – Real Astromal Leszno 19:16 (11:8)

Bramki dla Real Astromal Leszno zdobywali: Meissner 5, Przekwas 3, Krystkowiak 2, Misiaczyk 2, Giernas 1, M.Wierucki 1, J.Wierucki 1, Pochopień 1. (andre/fot.archiwum).