Przełamanie Jamalex Polonii

18

Koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno z ważnym przełamaniem. Nasz I-ligowiec pokonał pod Wawelem AGH Kraków, przesądzając w zasadzie o tym, że rywal będzie musiał zagrać w play-out.

Leszczynianie czekali na zwycięstwo od czterech spotkań. Najdłuższa seria bez zwycięstwa została wreszcie zakończona.

Nasz zespół rozpoczął to spotkanie z wielkim animuszem. Nie do zatrzymania w I kwarcie był Maciej Rostalski. Jamalex Polonia zagrała efektownie w ataku i po 10 minutach prowadziła na parkiecie AGH 29:19.

Podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego rozpoczęli z animuszem także II kwartę, notując run (9:0). W meczu zrobiło się (38:19) i wydawało się, że emocji już nie będzie.

To wstrząsnęło jednak gospodarzami, którzy zaczęli lepiej punktować i grać efektywniej. W końcówce I połowy tracili już tylko dwa punkty, ale na koniec dwa rzuty wolne wykorzystał Kiwilsza i po 20 minutach było 47:43 dla gości z Wielkopolski.

Trzecia kwarta w zasadzie rozstrzygnęła losy spotkania. Goście znów zagrali szybko, efektownie i skutecznie uciekając na 13 punktów.

W ostatnich 10 minutach nic się nie zmieniło. Chwilami przewaga Jamalex Polonii wynosiła nawet 18 punktów, a wszystko zakończyło się spokojną wygraną naszej drużyny (78:66).

AZS AGH Kraków – Jamalex Polonia 1912 Leszno 66:78 (19:29, 24:18, 9:18, 14:13)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Kiwilsza 14, Stępień 12, Koelner 12, Rostalski 11, Kulon 10, Milczyński 8, Sirijatowicz 5, Malona 4, Sanny 2. (andre/fot.archiwum).