Przygoda z pucharami zakończona po dogrywce

20

Futsalowa drużyna z Leszna poza Pucharem Polski. Było blisko, ale jednak górą I-ligowiec z Obornik Wielkopolskich, który wygrał w Trapezie po dogrywce (2:5).

Rozpoczęło się wyśmienicie dla naszej drużyny, która prowadziła już 2:0 po bramkach Czajki, już w pierwszej w zasadzie akcji ofensywnej gospodarzy i Jakuba Przymusa, który zaskoczył bramkarza Obornik w 7 minucie spotkania. Otwarcie było więc znakomite.

Gospodarze cofnięci, czekali na kontry. Przeprowadzili kilka akcji jeszcze w I połowie, ale w 20 minucie kontaktową bramkę zdobyli goście i było już tylko (2:1).

W 31 minucie rywale zdołali doprowadzić do remisu. Mieli przewagę, atakowali do końca podstawowego czasu, ale wynik nie uległ zmianie i zarządzono przy remisie 2:2 dogrywkę 2×5 minut.

W dogrywce skuteczniejsi byli też goście. W jej pierwszej części zdobyli dwa gole, a na koniec w 48 minucie spotkania po błędzie Przymusa zdobyli piątą bramkę, pogrążając II-ligowca z Leszna.

GI Malepszy Futsal Leszno – KS Futsal Oborniki Wielkopolskie 2:5 (2:1)

Bramki dla GI Malepszy Futsal Leszno: Czajka (1), J.Przymus (7)

Leszczynianie odpadają więc z Pucharu Polski. W 1/8 znalazł się zespół z Obornik. Teraz podstawowy cel, to awans na zaplecze ekstraklasy. (andre/fot.archiwum).