Punkty Kani i Korony

23

W niedzielę dokończono 16 serię piłkarskiej IV ligi. W dwóch spotkaniach wystąpiły dwa nasze zespoły, które spisały się dobrze. Kania wykorzystała atut własnego boiska, pokonując SKP Słupca, a Korona Piaski przywiozła cenny punkt z Turka.

Kania podejmowała jedenastkę ze Słupcy i pokonała rywala 3:1. Gostynianie prowadzili już 2:0 po bramkach Olejniczaka i Karolczaka, ale przeciwnik szybko zdobył kontaktowego gola i niemal do końca był w grze o punkty. Kropkę nad ,,i” postawił jednak w 87 minucie Olejniczak, strzelając swoją drugą bramkę w meczu, a trzecią dla Kani, która wygrała 3:1.

W Turku prowadziła Korona Piaski po trafieniu Wojciechowskiego, który trafił w 38 minucie spotkania. Gospodarze wyrównali w 58 minucie, a że więcej bramek nie padło, to spotkanie zakończyło się podziałem punktów po remisie 1:1.

W tabeli liderem pozostaje Victoria Września – 39 punktów, przed Pogonią Nowe Skalmierzyce – 35 i Stainer Polonią 1912 Leszno – 33. Szósta jest Obra 1912 Kościan – 28, a dole tabeli, pomimo zdobyczy punktowych na miejscach: 13-15: Korona Piaski, Rawia Rawag Rawicz i Kania Gostyń po 12 ,,oczek” i PKS Racot, zamykający tabelę z dorobkiem 7 punktów. (andre/fot.archiwum).