Rawia nie popisała się w Otmuchowie

35

Koszykarze Rawii Rawag Rawicz nie popisali się w wyjazdowym spotkaniu w Otmuchowie. Nasza drużyna najpierw wróciła do gry, by za chwilę wszystko stracić w III kwarcie, która rzutowała na porażkę 102:86.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy zdominowali I kwartę, wygrywając 27:15. Gospodarze od punktów rozpoczęli też drugie 10 minut i w tym momencie posiadali już 14-punktową zaliczkę (29:15). Wtedy jednak nastąpiła dobra passa gości, którzy zanotowali ,,run” 13:0 i po rzucie zza łuku Jankowiaka było już tylko (31:28).

Gospodarze znów uciekli na 10 punktów, ale końcówka należała do Rawii, która po trafieniu na trzy punkty Maciołka na chwilę wyszła na prowadzenie (42:43). Jako ostatni celny rzut w I połowie oddali gospodarze i po 20 minutach było (45:43).

Do połowy III kwarty wszystko było na styku. Potem cztery razy celnie za 3 punkty przymierzyli gospodarze, odjeżdżając z wynikiem. Dość powiedzieć, że w tej kwarcie zdobyli 37 punktów! Zrobiło się 82:66 i w zasadzie tylko kataklizm mógł w tym momencie odebrać miejscowym zwycięstwo. Nic takiego jednak się już nie wydarzyło i MKS Otmuchów odniósł okazałe zwycięstwo 102:86.

MKS Otmuchów – Rawia Rawag Rawicz 102:86 (27:15, 18:28, 37:23, 20:20)

Punkty dla Rawii Rawag zdobywali: Maciołek 25 (3×3), Paszek 20, Rodak 12, Jankowiak 12 (2×3), Kuta 6, Kołakowski 6, Krówczyński 3, Samuła 2, Staśkowiak 0, Ilnicki 0, Styła 0, Popiel 0. (andre/fot.archiwum).