Rawia przegrała po dogrywce

23

Koszykarze Rawii Rawag Rawicz byli bliscy sprawienia niespodzianki w wyjazdowym meczu z Weegree AZS Politechniką Opole. Nasz zespół przegrał po dogrywce 84:79.

Gospodarze dobrze weszli w mecz. Prowadzili od początku, nie licząc remisu (3:3), wygrywając pewnie pierwsze 10 minut (24:17).

W II kwarcie zrobiło się nawet (34:22), ale Rawia na koniec pierwszej połowy wróciła do gry i po ,,trójce” Maciołka traciła punkt (38:37).

Po zmianie stron i rzucie zza łuku Jankowiaka Rawiczanie objęli prowadzenie. Po chwili poprawił Paszek i mieliśmy (38:42). Po 30 minutach gry w tym wyrównanym boju o punkt lepszy był zespół z Rawicza (55:56).

Ostatnie 10 minut zapowiadało ogromne emocje i tak rzeczywiście było. Najpierw trafił Kuta, ale Zadęcki odpowiedział za 3 punkty i mieliśmy remis (58:58).

Następne minuty należały zdecydowanie do gospodarzy, którzy na 3 minuty i 39 sekund przed końcem spotkania ,,odjechali” na 11 punktów (72:61). Rawia jednak się nie poddała i odrobiła starty. Na 59 sekund przed końcem po rzucie zza łuku Krówczyńskiego zdołała jeszcze wyjść na prowadzenie (72:73). Na 12 sekund przed końcem po jednym celnym wolnym Jankowiaka mieliśmy (72:74), ale potem dwa razy z linii rzutów wolnych trafił w odpowiedzi Chmielarz i regulaminowe 40 minut zakończyło się remisem (74:74). Mieliśmy więc dogrywkę.

Początkowo w dogrywce nikt nie mógł trafić. Potem 4 punkty w rzędu rzucili Opolanie, ale trafił też Maciołek (78:76). Po trafieniu Kuty na 61 sekund przed końcem dogrywki było (80:79). Niestety na koniec rzucił też Basiński, a Leszczyński nie mylił się z linii rzutów wolnych i podopieczni trenera Dominika Tomczyka wygrali po ciężkim boju (84:79). Rawiczanie mogą żałować, bo wygrana była na wyciągnięcie ręki.

Weegree AZS Politechnika Opole – Rawia Rawag Rawicz 84:79 (24:17, 14:20, 17:19, 19:18, d.10:5)

Punkty dla Rawii zdobywali: Kuta 17 (13 zb), Jankowiak 17 (3×3), Maciołek 17 (2×3), Paszek 11, Krówczyński 10 (3×3), Kołakowski 4, Rodak 3, Staśkowiak 0, Samuła 0. (andre/fot.archiwum).