Rawia tłem dla Górnika

25

Koszykarze Rawii Rawag Rawicz nie sprostali zadaniu w kolejnym meczu o mistrzostwo II ligi. W niedzielę przegrali w sierakowskiej hali z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych 57:74.

Niestety nie był to dobry mecz w wykonaniu gospodarzy, którzy w zasadzie przez 4 minuty dotrzymali kroku rywalowi. Po trafieniu Staśkowiaka zza łuku było wtedy (9:9). Potem Górnik odjechał i już po 10 minutach skutecznej gry miał 10 punktów przewagi (17:27).

W II kwarcie tylko na chwilę po kolejnej ,,trójkowej” akcji, tym razem w wykonaniu Kołakowskiego Rawia zbliżyła się na 8 ,,oczek”, ale to było wszystko tego dnia na co było stać gospodarzy. Do przerwy dystans dzielący Rawiczan do ekipy z Wałbrzycha wzrósł do 13 punktów (28:41).

Górnik cały czas utrzymywał dość bezpieczny dystans i w tym meczu już nic się nie wydarzyło. Rawia przegrała ostatecznie 57:74.

Rawia Rawag Rawicz – Górnik Trans.eu Wałbrzych 57:74 (17:27, 11:14, 21:17, 8:16)

Punkty dla Rawii Rawag zdobywali: Kołakowski 12 (2×3), Kuta 9, Samuła 8 (1×3), Maciołek 7, Paszek 7, Staśkowiak 6 (2×3), Rodak 4, Krówczyński 3 (1×3), Popiel 1, Styła 0, Jankowiak 0, Ilnicki 0. (andre/fot.archiwum).