Real Astromal lepszy od GKS Żukowo (galeria)

2

Szczypiorniści Real Astromal Leszno nie zawiedli. Pokonali we własnej hali beniaminka z Żukowa 26:23. Choć wynik wskazuje na wyrównany bój, to gospodarze mieli ten mecz pod pełną kontrolą.

I cześć tego meczu była w miarę wyrównana. GKS próbował ambitnie trzymać wynik. Leszczynianie mozolnie budowali jednak przewagę. Po pierwszych 15 minutach były to dwie bramki, ale już do przerwy przewaga ta wzrosła do czterech trafień (14:10).

Druga część rozpoczęła się od dwóch bramek gości, ale potem miejscowi wzmocnili obronę i zaczęli punktować rywala. Wkrótce na tablicy wyników pojawił się rezultat (18:12). To nieco uśpiło na chwilę gospodarzy, którzy stracili impet. Pojawiły się faule, niepotrzebne kary i GKS zbliżył się na trzy trafienia.

Na szczęście gospodarze w porę się opamiętali. Uporządkowali grę i pokonali beniaminka z Żukowa bez większych problemów (26:23).

Real Astromal Leszno – GKS Żukowo 26:23 (14:10)

Bramki dla Real Astromal zdobywali: Giernas 9, Meissner 7, M. Wierucki 3, Przekas 2, Leder 2, Misiaczyk 1, Szkudelski 1 J. Wierucki 1. (andre/fot.andre).