Real Astromal Leszno ograł Sokoła (galeria)

20

Szczypiorniści Real Astromal Leszno zrehabilitowali się bardzo szybko za ostatnią porażkę w Poznaniu i przed własną publicznością po raz drugi w tym sezonie okazali się lepsi od Sokoła Browar Kościerzyna.

Sam początek meczu wskazywał na to, że mecz z sąsiadem z tabeli może być ciężką przeprawą. Już na początku przeciwnik odskoczył na trzy trafienia, ale równie szybko leszczynianie tę stratę odrobili. W połowie pierwszej części spotkania był już remis, a potem lekka przewagę posiadali już gospodarze, którzy po 30 minutach prowadzili w Trzynastce (13:11).

Po przerwie początkowo Real Astromal odskoczył na 4 bramki, ale Sokół ni rezygnował i w pewnym momencie znów był blisko (17:15).

Dwa kolejne trafienia rozgrywającego dobry mecz Huberta Szkudelskiego dały gospodarzom na 10 minut przed końcem 5-bramkową zaliczkę (21:16).

Ta okazała się wystarczająca. Podopieczni trenera Macieja Wieruckiego trzymali rywala na bezpieczny dystans, triumfując ostatecznie po niezłym spotkaniu (25:20).

Real Astromal Leszno – Sokół Browar Kościerzyna 25:20 (13:11)

Bramki dla Real Astromal Leszno zdobywali: H.Szkudelski 7, Przekwas 5, Giernas 4, Frieske 4, M.Wierucki 2, J.Wierucki 1, Krystkowiak 1, Nowak 1. (andre/fot.andre).