Real Astromal ograł Nielbę

40

Szczypiorniści Real Astromal Leszno mają sposób na Nielbę Wągrowiec. Pomimo długiej przerwy w rozgrywkach pokonali tego rywala na ich parkiecie 27:22.

Leszczynianie poradzili sobie z Nielbą w lidze u siebie w I rundzie. Radzili sobie też w sparingach. W sobotę równie dzielnie walczyli i co najważniejsze ani na moment nie odpuścili.

Po 30 minutach wyrównanej gry prowadzili jednym trafieniem. Po przerwie bardzo często na tablicy wyników pojawiał się remis. Jeszcze na 10 minut przed końcem spotkania było (20:20).

Końcówka jednak zdecydowanie należał do gości z Leszna. Podopieczni trenerów: Wieruckiego i Kmiecika wzmocnili obronę, wyprowadzali zabójcze kontry i pokonali pewnie w derbach Nielbę 27:22.

Nielba Wągrowiec – Real Astromal Leszno 22:27 (11:12)

Kolejne spotkanie leszczynianie zagrają 10 maja, a będzie to zaległe spotkanie w Trzynastce ze Spójnią Gdynia. (andre/fot.archiwum).