Real Astromal wygrał w Sierpcu

9

Szczypiorniści Real Astromal Leszno zrehabilitowali się za ostatnią porażkę na własnym parkiecie z Warmią Olsztyn i dzisiaj pokonali zasłużenie na wyjeździe Mazura Sierpc 27:24.

Jedynie pierwsze minuty tego meczu były wyrównane. W połowie pierwszej części do głosu zaczęli dochodzić goście z Leszna, którzy zbudowali do przerwy 5-bramkową przewagę (12:17).

Ta przewaga utrzymywała się niemal cały czas. W pewnym momencie było nawet 7 bramek różnicy. Na 10 minut przed końcem podopieczni trenera Macieja Wieruckiego mieli bezpieczne sześć bramek w zapasie.

Tego co nasi szczypiorniści wypracowali nie roztrwonili, choć w samej końcówce Mazur odrobił część strat, ale zwycięstwo Realu Astromalu nie było zagrożone. Mazur poległ we własnej hali 24:27.

Mazur Sierpc – Real Astromal Leszno 24:27 (12:17)

Bramki dla Real Astromal zdobywali: Giernas 8, Raczkowiak 5, Przekwas 3, Misiaczyk 3, Meissner 2, Krystkowiak 2, Szkudelski 1, Bartłomiejczyk 1, Leder 1, Wierucki 1. (andre/fot.archiwum).