Siatkarze z Leszna dokończyli dzieło

117

Siatkarze UKS 9 Leszno najlepszą drużyną półfinału barażowego o wejście do II ligi! W swoim trzecim, ostatnim meczu turnieju podopieczni trenera Jarosława Borowskiego pokonali UKS Bronek Koszalin 3:0.

Nasz zespół już wczoraj zapewnił sobie awans do turnieju finałowego, kiedy pokonał bez straty seta ekipę z Bydgoszczy.

W niedzielę już wcale nie musiał, ale przed własną publicznością nie wypadało zejść z pewnego poziomu.

Rywal z Zachodniopomorskiego walczył jak mógł, ale to gospodarze byli przez całe spotkanie krok z przodu, punktując rywala i utrzymując równy poziom.

UKS 9 Leszno wygrała kolejno trzy sety. Nie doprowadzała do nerwowych końcówek i wygrywając drugie spotkanie w turnieju 3:0 przypieczętowała nie tylko awans do turnieju finałowego, ale i zwycięstwo w leszczyńskiej imprezie.

Dla nas ten sezon jest jak sen, bo graliśmy równo bez większych wpadek. Chcieliśmy zająć drugie miejsce w grupie wielkopolskiej i je zajęliśmy. Gramy baraże u siebie i wygrywamy. To już jest duży sukces zespołu. Nie spodziewaliśmy się tego przed rozgrywkami. Dziękuję chłopakom za pracę jaką wykonali – powiedział Jarosław Borowski, trener UKS 9 Leszno.

UKS 9 Leszno – UKS Bronek Koszalin 3:0 (25:21, 25:22, 25:20)

Dodajmy, że awans z drugiego miejsca do turnieju finałowego uzyskała też drużyna z Koszalina, który wygrała swoje dwa pierwsze spotkania. (andre/fot.andre).