Skuteczna pogoń GI Malepszy Futsal Leszno

20

Zespół GI Malepszy Futsal Leszno przyłożył pieczęć na awansie do I ligi. Po triumfie w ważnym wyjazdowym meczu w Kostrzynie nad Odrą 7:4 naszym halowym piłkarzom nikt i nic nie odbierze już pierwszego miejsca w tabeli.

Do przerwy nie było jednak tak różowo. Po dwóch trafieniach Jankowskiego zespół gospodarzy prowadził 2:0. Wynik na 2:1 do przerwy ustalił jednak Drewnowski.

Już na początku drugiej odsłony hatt-tricka ustrzelił Jankowski i miejscowi znów mieli dwie bramki więcej (3:1).

Potem jednak do pracy wzięli się goście z Leszna. Dwa razy drogę do siatki rywala znalazł Łukasz Pieczyński i mieliśmy już remis (3:3). Kolejne dwie bramki też były dziełem GI Malepszy Futsal Leszno, który wychodzi na prowadzenie 5:3 za sprawą Jakuba Przymusa i Walczaka. Groźny rywal, dodajmy wicelider tabeli jeszcze przez chwilę złapał kontakt na (5:4), ale ostatnie słowo należało do drużyny z Wielkopolski.

Sukces leszczynian przypieczętowali bramkami Czajka i Olszak i historyczny awans do I ligi, pomimo, że sezon jeszcze trwa stał się faktem po triumfie nad Odrą 7:4. (andre/fot.archiwum).