SPS Słupca wygrywa ligę

38

Siatkarze UKS 9 Leszno drugą drużyną rozgrywek III ligi w Wielkopolsce. W rewanżowym spotkaniu finałowym tym razem nie było jednostronnego meczu, ale ponownie lepszy okazał się SPS Słupca, który wygrał w Lesznie 3:2.

Rywal po zwycięstwie w pierwszym spotkaniu 3:0 sprawę wygranej w lidze załatwił już w I secie rewanżu, którego wygrał, pomimo, że długo obie drużyny szły łeb w łeb.

Potem finaliści rozgrywek III ligi wygrywali sety na przemian i doszło do rozstrzygnięcia w tie-breaku. Walka toczyła się punkt za punkt, ale ostatecznie w samej końcówce obronną ręką wyszli z niej rywale, którzy wygrali całe spotkanie 3:2. Drugie miejsce dla Tygrysów z Leszna to i tak ogromny sukces.

UKS 9 Leszno – SPS Słupca 2:3 (19:25; 25:19; 16:25; 25:23; 13:15)

W nagrodę za drugie miejsce leszczynianie uczestniczyć będą w barażach o II ligę. Pierwszy turniej barażowy odbędzie się w dniach 28-30 kwietnia. Przeciwnikami leszczynian będą zespoły z Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego i Zachodniopomorskiego. (andre/fot.archiwum).