Srebro Tomczak w drużynie. Indywidualnie szósta

23

W pełni zadowolona z bułgarskiego Płowdiw powraca florecistka IKS Leszno – Renata Tomczak. Leszczynianka wywalczyła w Mistrzostwach Europy juniorek srebrny medal w drużynie. Indywidualnie była szósta.

W turnieju indywidualnym juniorek Tomczak walczyła bez kompleksów, walcząc z reguły ze starszymi od siebie rywalkami. Fechtowała świetnie. Po drodze pokonała ubiegłoroczną mistrzynię Europy.

Była blisko strefy medalowej, ale na przeszkodzie stanęła jej Marta Martynowa z Rosji. Polka walczyła dzielnie. W końcówce było 12:13, ale ostatecznie zakończyło się wygraną rywalki (12:15). Rosjanka potem została mistrzynią Starego Kontynentu.

W turnieju drużynowym Polki w składzie z Tomczak zdobyły srebro. W imprezie rozstawione były z numerem 1, w związku z czym zwolnione były z walki o ćwierćfinał. W nim pewnie pokonały Wielką Brytanię 45:31. W walce o finał nasze młode panie pokonały po zaciętej walce Włoszki 38:36.

W finale zmierzyły się z Rosjankami. Tu znów walka trwała do końca, ale lepsze w końcowym rozrachunku były florecistki zza wschodniej granicy, które wygrały 38:35. Złoto dla Rosji, srebro dla Polski, a brąz dla Włoszek, które uporały się z Węgierkami. (andre/fot.archiwum).