Stan przedzawałowy. Jamalex Polonia wygrywa po dogrywce (GALERIA)

40

Co to był za mecz. SKK Siedlce stawiło ogromny opór Jamalex Polonii 1912 Leszno. Nasz zespół potrzebował dogrywki, by pokonać rywala 94:87.

Przed meczem przewidywaliśmy, że to spotkanie nie będzie łatwe. Owszem SKK przegrało wszystkie swoje cztery mecze, ale w trzech z nich było bliskie zwycięstw. Brakowało szczęścia.

Także dzisiaj Siedlczanom go zabrakło. Ci walczyli jak równy z równym. Po 10 minutach przegrywali minimalnie. Podobnie jak do przerwy, gdy wynik na (41:38), celną ,,trójką” ustalił Maciej Rostalski.

III kwarta pokazała że SKK poważnie myśli o wygraniu w Trapezie. Goście grali na dobrej skuteczności. Trafiali przez ręce i przed ostatnią kwartą byli na 5-punktowym prowadzeniu (61:66).

Gospodarze w ostatniej kwarcie odrobili straty. Prowadzili nawet i byli bliscy zwycięstwa w regulaminowym czasie. Rywal jednak doprowadził do remisu, a Jamalex Polonia w ostatniej akcji nie trafiła i mieliśmy dogrywkę.

W niej szybko ,,odjechali” gospodarze. Zaliczyli ,,run” 9:0 i w zasadzie losy spotkania zostały przesądzone. Miejscowi nie dali sobie już wydrzeć zwycięstwa, triumfując ostatecznie po bardzo ciężkim pojedynku 94:87.

Jamalex Polonia 1912 Leszno – SKK Siedlce 94:87 (20:19, 21:19, 20:28, 18:13, d.15:8)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Chanas 27 (5×3), Kaczmarzyk 23 (10 zb), Rostalski 18 (2×3), Kobel 11 (1×3), Sanny 9 (2×3), Trubacz 4 (1×3), Wrona 2, Sirijatowicz 0, Milczyński 0. (andre/fot.andre).