Świeżo upieczony I-ligowiec znów wygrał

25

Futsalowa drużyna z Leszna nie zwalnia tempa. Już przed kilkoma dniami zapewniła sobie awans do I ligi, ale nie kalkuluje. W czwartek pokonała przed własną publicznością Mundial Żary 4:2.

Rywal pokazał się z lepszej strony niż w I rundzie, kiedy leszczynianie wygrali na parkiecie rywala aż 7:0.

Tym razem przeciwnik spisał się znacznie lepiej i łatwo gospodarzom nie było. To zespół z lubuskiego objął prowadzenie, a uczynił to w 11 minucie, kiedy do siatki trafił Gałach.

Kolejne minuty, a szczególnie końcówka I połowy należały już zdecydowanie do miejscowych. W 17 minucie po faulu bramkarza gości leszczynianie wykonywali rzut karny, który na bramkę zamienił Łukasz Pieczyński.

Już minutę później w roli głównej znów wystąpił ten ostatni, który dograł do Martina, a ten z wielką przytomnością pokonał goalkipera rywala.

Pieczyński mógł wystąpić w roli głównej także w 20 minucie. Wówczas jego strzał odbił bramkarz, ale na miejscu był Damian Drewnowski, który dopełnił formalności, dobijając piłkę i kierując ją do siatki.

Po przerwie bardzo szybko kontaktową bramkę zdobyli rywale, a konkretnie Rodriges, który popisał się zaskakującym, technicznym strzałem i zrobiło się bardzo ciekawie, bo notowaliśmy zaledwie (3:2).

Goście poczuli ,,krew” i chcieli pójść za ciosem, ale zostali skarceni w 39 minucie, kiedy wynik na 4:2 ustalił niezawodny Łukasz Pieczyński, wykorzystując dośrodkowanie Damiana Drewnowskiego. (andre/fot.archiwum).