Syrena pokonuje Polonię (galeria)

45

Piłkarze Polonii 1912 Leszno przegrali drugi sparingowy mecz z rzędu. Zespół trenera Jędrzeja Kędziory uległ Syrenie Zbąszynek 1:2.

Zespół jak się okazuje nie wzmocni ostatecznie Marcin Masełkowski, który jeszcze w środę zagrał w sparingu z Kanią. Wtedy miał umowę w ręce i do wszystkiego potrzeba było podpisu.

Rawia, dotychczasowy klub prawdopodobnie przedstawiła lepsze warunki, a konkretnie poza grą pracę nauczyciela. Nastąpił zwrot wydarzeń i wiadomo już, że Masełkowskiego w Lesznie nie będzie, podobnie jak Jakuba Borowczyka, który też zagra w rawickiej jedenastce. Polonia więc, nie licząc kilku młodych graczy nie dokonała poważniejszych wzmocnień.

Sparing z Syreną pokazał, że w Lesznie jest sporo do zrobienia. Dla Syreny, także IV-ligowca był to pierwszy sparing. Pierwsze 45 minut było nudne, aczkolwiek bliżej strzelenia bramki byli goście. Polonia oddała jeden celny strzał. Z około 15 metrów uderzał Glapiak, ale bramkarz gości był na posterunku.

Po przerwie było ciekawiej, bo goście szybko zdobyli dwie bramki. Polonia wyglądała na bezradną, ale dość szybko zdobyła kontaktową bramkę za sprawą Stachowiaka. Napór Polonii trwał krótko. Gra znów się wyrównała i dopiero w końcówce znów przydusili gospodarze, ale pomimo okazji nie potrafili doprowadzić do remisu i mecz zakończył się wynikiem 1:2.

Polonia rozegra przed startem ligi jeszcze jeden sparing. Za tydzień, 29 lipca podejmowała będzie Spartę Oborniki Wielkopolskie. (andre/fot.andre).