Tęcza przegrała w Łodzi

17

Koszykarki Tęczy Leszno nie poszły za ciosem. Po wygranej na inaugurację z zespołem z Poznania, w II kolejce I ligi uległy na wyjeździe ŁKS SMS Łódź, przegrywając 66:57.

Początek spotkania z odmłodzoną drużyną z Łodzi należał do gości z Leszna. Tęcza prowadziła 8:4, ale potem tę kwartę zdominowały gospodynie, które po 10 minutach prowadziły (24:13). Ta I kwarta okazała się decydująca dla losów spotkania.

Taka przewaga utrzymała się w zasadzie do przerwy, choć przez chwilę Tęcza traciła już tylko 7 punktów.

Po przerwie ŁKS uciekł i miał prawie 20 punktów przewagi. Tęcza walczyła. Zbliżyła się na 6 punktów (59:53), ale na więcej nie było jej stać. Łodzianki obrobiły przewagę i triumfowały 66:57.

ŁKS SMS Łódź – Tęcza Leszno 66:57 (24:13, 17:19, 12:8, 13:17)

Punkty dla Tęczy zdobywały: Sobańska 12, Hołtyn 11, Pawlukiewicz 8, Budeń 8, Walentowska 7, Łakoma 4, Franckowiak 4, Brambor 3, Bułhak 0. (andre/fot.archiwum).