Tęcza przegrywa z ENEĄ AZS Poznań

29

Koszykarki Tęczy Leszno rozegrały pierwszy przedsezonowy sparing. W Trapezie uległy ENEI AZS Poznań, która w nowym sezonie zagra w ekstraklasie. Nasze panie, grające w okrojonym składzie uległy rywalkom 49:76.

Do przerwy wszystko wyglądało jeszcze całkiem nieźle. Zespół ze stolicy Wielkopolski prowadził, ale różnica nie była duża (28:34).

O wysokiej przegranej Tęczowych zadecydowała bardzo słaba III kwarta, w której akademiczki rozbiły miejscowe (10:27). Cały mecz sparingowy zakończył się wysoką przegraną I-ligowca 49:76.

W zespole z Leszna zabrakło Aleksandry Sobańskiej, a także Igi Walentowskiej, która ponownie leczy kontuzję.

Tęcza Leszno – ENEA AZS Poznań 49:76 (17:19, 11:15, 10:27, 11:15)

Punkty dla Tęczy zdobywały: Pawlukiewicz 10, Budeń 10, Hołtyn 7, Franckowiak 7, Brambor 5, Raczyńska 4, Bułhak 3, Janowska 3. (andre/fot.archiwum).