Tęczowe złotka! Największy sukces klubu z Leszna

48

Koszykarki Tęczy Leszno mistrzyniami Polski w kategorii do lat 14! W finale zespół trenera Krzysztofa Zajca pokonał bardzo zasłużenie UKS Basket Zgorzelec (79:67).

Rywalki nieco lepiej weszły w to spotkanie. Prowadziły po 10 minutach (18:15). Potem jednak skuteczniej grały młode leszczynianki. W II kwarcie nie tylko odrobiły straty, ale wyszły na prowadzenie (41:33).

Po przerwie dalej z mozołem budowały przewagę. Na 7 minut przed końcem meczu, po dwóch celnych rzutach Mai Pietrzak przewaga Tęczy wynosiła już 15 punktów i ogromny sukces naszej młodzieży był już na wyciągnięcie ręki.

Zespół ze Zgorzelca nie był w stanie już odwrócić losów spotkania. Mądrze grające leszczynianki wypunktowały przeciwniczki, wygrywając pewnie (79:67), osiągając największy sukces klubu w jego historii!

UKS Basket Zgorzelec – MKS Tęcza Leszno 67:79 (18:15, 15:26, 13:17, 21:21)

Punkty dla Tęczy zdobywały: Pietrzak 28, Duda 21 (4×3), Skrzypczak 11 (12 zb), Skorczyk 7 (7 zb), Koczorowska 4 (7 zb), Paulina Banaszak 4, Walachowska 2, Żelisławska 2, Adach 0 (9 zb), Patrycja Banaszak 0. (andre/fot.archiwum).