Tomczak mistrzynią Polski!

33

Renata Tomczak kontynuuje dobrą passę. Po udanych dla niej Mistrzostwach Europy juniorek gdzie zajęła indywidualnie szóste miejsce i zdobyła srebro w drużynie leszczynianka została mistrzynią Polski młodzieżowców.

Florecistka IKS Leszno znajduje się w bardzo dobrej formie. potwierdziła to w mistrzowskiej imprezie, która odbyła się w Warszawie.

18-latka z Leszna walczyła ze starszymi od siebie rywalkami co najmniej jak równy z równym, a często po prostu lepiej, co miało odzwierciedlenie w jej kolejnych pojedynkach.

Najtrudniejszy okazał się finał, ale i on padł łupem młodej zawodniczki z Leszna, która uporała się z Mariką Chrzanowską z KU AZS UAM Poznań, wygrywając 15:13, pomimo, że to rywalka w pewnym momencie była bliżej złota.

Na podium mieliśmy jeszcze inne leszczyńskie akcenty. Po brąz indywidualnie sięgnął Adrian Wojtkowiak. Wychowanek IKS Leszno, a obecnie reprezentant AZS AWF Poznań zdobył też srebro w drużynie, w której był również Bartosz Cegielski. (andre/fot.archiwum).