Tygrysy pokazały charakter i wygrały po raz drugi

13

Siatkarze UKS 9 Leszno o krok od II ligi. W sobotę po kapitalnej pogoni pokonali LUMK Kasztelan Rozprza 3:2.

Mecz nie ułożył się na początku po myśli gospodarzy, którzy przegrali dwie pierwsze partie, znajdując się pod ścianą.

Wtedy jednak drużyna trenera Jarosława Borowskiego pokazała charakter i hart ducha. Powoli zaczęła odmieniać losy spotkania.

W trzecim secie równo było do stanu (10:10). Potem sukcesywnie przewagę budowali miejscowi, wygrywając do 19, co oznaczało pozostanie w meczu.

Także czwarty set początkowo był wyrównany, ale środkowa część tej partii pozwoliła znów wypracować przewagę. Przy stanie 19:12 już nikt nie wierzył w to, że przeciwnik zdoła to odrobić. Nic takiego się nie stało. UKS 9 Leszno wygrała 25:17 i kibice szykować się mogli do tie-breaka.

Początek znów był zacięty. Walka punkt za punkt trwała do stanu 5:5. Potem znów leszczynianie wrzucili wyższy bieg. Uciekli na 11:6 i nie dali sobie zrobić już krzywdy, wygrywając piątą partię 15:9, a cały mecz 3:2.

UKS 9 Leszno – LUMKS Kasztelan Rozprza 3:2 (21:25, 20:25, 25:19, 25:17, 15:9)

W niedzielę, w decydującym o awansie meczu UKS 9 Leszno zagra z Klimą Błażowa, która także na koncie ma dwa zwycięstwa. Początek o 13.00. (andre/fot.archiwum).