Tygrysy poskromione w Gostyniu [GALERIA]

26

Spodziewano się dużych emocji w derbach siatkarskich w Gostyniu, ale na oczekiwaniach się skończyło. Derby w III lidze okazały się jednostronne. Kaniasiatka Gostyń rozbiła bowiem w trzech setach ekipę z Leszna.

Obie drużyny do tego spotkania przystępowały z kompletem zwycięstw. Był to więc mecz na szczycie rozgrywek. Wydawało się, że walka będzie wyrównana, a mecz potrwa dłużej niż trzy sety.

,,Tygrysy” z Leszna tym razem były tłem dla UKS Kaniasiatka, który dominowała od początku do końca. Szczególnie dwa pierwsze sety pokazały moc gospodarzy, zostały wygrane dość gładko, bo do 20 i 18.

Dopiero, gdy leszczynianom w oczy zajrzało widmo porażki w trzech partiach było bardziej emocjonująco i kibice doczekali się chociaż ciekawej, zażartej rywalizacji. Ta i tak jednak zakończyła się wygraną miejscowych na przewagi. Ostatni set zakończył się wynikiem 27:25, a cały mecz mocnym 3:0.

UKS Kaniasiatka Gostyń – UKS 9 Leszno 3:0 (25:20, 25:18, 27:25)

Gostynianie z kompletem czterech zwycięstw są liderem rozgrywek. Zespół z Leszna spadł na trzecie miejsce z bilansem 4-1. (andre/fot.Mariusz Cwojda).