Udany rewanż Jamalex Polonii

31

Koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno udanie zrewanżowali się za porażkę z I rundy SKK Siedlce. We własnej hali nie dali szans rywalowi z Mazowsza, wygrywając pewnie 83:67.

Mecz od punktów rozpoczęli gospodarze, którzy po trafieniach Stanferda Sanny i Maksyma Kulona prowadzili 4:0. Potem chwilę prowadzili goście, zdobywając 7 punktów z rzędu (4:7).

Ostatnie akcje należały jednak do Jamalex Polonii, która pierwsze 10 minut zakończyła prowadzeniem (24:17).

Rywal jednak nie odpuszczał. W II kwarcie zbliżał się na 2-3 punkty i wciąż mógł marzyć o tym, by sprawić niespodziankę. Po 20 minutach w Trapezie notowano wynik (42:36).

W połowie trzeciej kwarty po trójkach Koelnera i rozgrywającego świetne spotkanie Kiwilszy gospodarzom udało się odskoczyć na 15 punktów (57:42) o tego pewnego prowadzenia już nie oddali do końcowej syreny, triumfując bardzo swobodnie (83:67).

Jamalex Polonia 1912 Leszno – SKK Siedlce 83:67 (24:17, 18:19, 23:19, 18:12)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Kiwilsza 26 (9 zb), Kulon 11, Koelner 10, Malona 8, Stępień 7, Milczyński 6, Sirijatowicz 5, Trubacz 4, Sanny 4, Rostalski 2 (11 zb), Brenk 0. (andre/fot.archiwum).