Udany rewanż na ,,licealistach” z Gdańska

61

Szczypiorniści Real Astromal Leszno udanie rozpoczęli rundę rewanżową w I lidze. W środę pokonali i zrewanżowali się za porażkę na inaugurację SMS ZPRP Gdańsk, pokonując ,,licealistów” 27:23.

Pierwsza połowa wcale nie wskazywała na to, że leszczynianie ten mecz wygrają. To goście robili lepsze wrażenie. Wypracowali sobie 3-4 bramkową przewagę i po 30 minutach prowadzili w Trzynastce (10:13).

II połowa jednak należała już do gospodarzy, którzy najpierw doprowadzili do remisu, a potem sami zbudowali sobie niedużą przewagę. Zespół w najważniejszych momentach pociągnął w ataku Marcin Giernas, najskuteczniejszy gracz leszczyńskiego zespołu, który mecz zakończył z 12 trafieniami. Całe spotkanie zakończyło się zasłużoną wygraną Real Astromal Leszno 27:23.

Real Astromal Leszno – SMS ZPRP Gdańsk 27:23 (10:13)

Bramki dla Real Astromal zdobywali: Giernas 12, Przekwas 5, Meissner 3, Krystkowiak 3, Misiaczyk 2, Bartłomiejczyk 2.

Wygrana ta dała podopiecznym trenera Macieja Wieruckiego awans na szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 15 punktów. Bilans drużyny na dzisiaj, to 6 zwycięstw, 3 remisy i 5 porażek. Leszczynianie mają ogromną szansę na powiększenie tego dorobku już w najbliższą sobotę, kiedy zagrają na wyjeździe z zamykającym ligową tabelę Śląskiem Wrocław. (andre/fot.andre).