UKS 9 Leszno pokonuje w meczu na szczycie Słupcę

32

Siatkarze UKS 9 Leszno udanie rozpoczęli ten rok, pokonując w meczu na szczycie III ligi – SPS Słupca 3:2.

Tak jak się spodziewano mecz przyniósł licznie zgromadzonej publiczności ogrom emocji i przysłowiową wymianę ciosów.

Obie drużyny wygrywały sety naprzemiennie. Rozpoczęli gospodarze, ale Słupca w drugiej partii wyrównała.

Efektownie, bo do 18 trzeciego seta wygrali miejscowi i zaświtała nadzieja na pełną pulę i wywalczenie trzech dużych punktów. Słupca doprowadziła jednak do wyrównania i tie-breaka, gdzie szczęście uśmiechnęło się do podopiecznych trenera Jarosława Borowskiego, a decydujący punkt zdobył Michał Szulc.

UKS 9 Leszno – SPS Słupca 3:2 (25:22, 20:25, 25:18, 23:25, 15:13)

Kolejne spotkanie leszczynianie rozegrają 21 stycznia, a będą to derby w Gostyniu z Kaniasiatką. (andre/fot.andre).