UKS 9 Leszno rozpoczyna sezon od wygranej (galeria)

33

Siatkarze UKS 9 Leszno udanie rozpoczęli nowy sezon w III lidze. W sobotę po dobrym spotkaniu pokonali jednego z najgroźniejszych rywali Salos Ostrów Wielkopolski 3:1.

Dwa pierwsze sety były bez historii. Co prawda w drugim rywal początkowo trzymał się blisko remisu, ale później podopieczni trenera Jarosława Borowskiego, wygrali, triumfując do 19.

W III secie rywal walczył o to, by pozostać w spotkaniu. Od początku zyskał sporą przewagę (9:3, 11:5). Gospodarze jednak się przebudzili i doszli rywala na 15:14. Gdy wydawało się, że za chwilę wynik się odwróci, bo miejscowi wskoczyli na obroty stało się coś innego.

Na pole zagrywki u gości powędrował Janowski. Zdobył 4 punkty z rzędu i leszczynianie znaleźli się w tym secie z kiepskim położeniu. Strat nie udało się już odrobić i mieliśmy już tylko 2:1.

Czwarty set okazał się być ostatnim w meczu. Tu już rządzili siatkarze UKS 9 Leszno. Świetną końcówkę seta odnotował Gadkowski, który w ataku w zasadzie się nie mylił ,,kończąc” rywala.

• Ostrów przegrał przed tygodniem 3:0. Dzisiaj zawiesił nam wysoko poprzeczkę. Znamy się bardzo dobrze. Mają doświadczony zespół. To jest sport. Dzisiaj byliśmy lepsi, wygraliśmy i bardzo się z tego cieszymy – powiedział Jarosław Borowski, trener UKS 9 Leszno.
  • Dwa pierwsze sety wymarzone. Potem chyba za bardzo spokojnie podeszliśmy do trzeciej partii. Powalczyliśmy w trzecim secie, ale zostaliśmy skarceni zagrywką przez jednego gracza rywala. Potem jednak powróciliśmy na odpowiednie tory i skończyło się pewną wygraną 3:1 – powiedział Bartosz Gadkowski, zawodnik gospodarzy.

UKS 9 Leszno – SL Salos Ostrów Wielkopolski 3:1 (25:15, 25:19, 21:25, 25:18)

Dodajmy, że podczas meczu zbierano karmy oraz akcesoria dla psów i kotów. Akcja dla Fundacji Zwierzęce SOS wypaliła. (andre/fot.andre).