UKS 9 Leszno wygrywa i jest w play-off

60

Siatkarze UKS 9 Leszno po raz pierwszy w swojej krótkiej historii zagrają w play-off rozgrywek III ligi. Dzisiaj pokonali w bardzo ważnym spotkaniu bezpośredniego konkurenta do gry o najwyższe cele – Salos Ostrów Wielkopolski 3:1.

Nasz zespół był świadomy o co gra i rozpoczął bardzo dobrze. Kontrolował pierwszą partię i wygrał ją zdecydowanie, bo do 18.

Przeciwnik nie zamierzał się jednak poddawać i podjął rękawicę. W kolejnym secie role się odwróciły i było 1:1.

W trzecim secie podrażnione ,,Tygrysy” rozbiły rywala do 10. To musiało boleć przeciwnika. Taki set to deklasacja.

Czwarta partia okazała się ostatnią w meczu. Nie było już tak łatwo, bo rywal próbował jeszcze raz wrócić do gry, ale nie dał rady lepiej usposobionym gospodarzom. Mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Jarosława Borowskiego 3:1, co oznacza, że nasza drużyna zagra na pewno w play-off.

UKS 9 Leszno – Salos Ostrów Wielkopolski 3:1 (25:18, 20:25, 25:10, 25:21)

Był to ostatni mecz rundy zasadniczej dla naszego zespołu, który odnotował łącznie 10 zwycięstw, przy zaledwie dwóch porażkach. Te przytrafiły się w Ostrowie Wielkopolskim oraz Słupcy. (andre/fot.archiwum).