UKS 9 Leszno zagra o awans do II ligi!

104

Znów 3:2 dla UKS 9 Leszno. W rewanżowym półfinałowym spotkaniu III ligi nasz zespół pokonał po raz drugi UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina 3:2 i zagra w finale wielkopolskim, którego stawką będzie również możliwość gry w II lidze.

Spotkanie było niezwykle zacięte i energetyczne a każdy set bardzo wyrównany. W I secie większym opanowaniem w końcówce wykazali się podopieczni trenera Jarosława Borowskiego, wygrywając (25:23).

W drugim role się odwróciły i to gospodarze byli górą, wyrównując stan meczu na 1:1. Leszczynianie w kolejnej partii w końcówce prowadzili jeszcze (23:21), ale dali się zaskoczyć i po walce na przewagi przegrali i trzecią partię (26:28). Miejscowi objęli prowadzenie 2:1 w meczu.

Murowana Goślina dalej chciała pójść za ciosem i wygrać ten mecz 3:1. Była bliżej tego celu, gdy prowadziła już różnicą 5 punktów. Goście pokazali jednak charakter. Gonili i ta pogoń okazała się skuteczna. UKS 9 Leszno wygrała tę partie 25:23, czym doprowadziła do tie-breaku.

Po przeliczeniu małych punktów okazało się, że do tego, by awansować nasz zespół musiał zdobyć w piątym secie cztery małe punkty, mogąc sobie pozwolić nawet na przegraną. Nasz zespół nie kalkulował, a z przeciwnika chyba nieco zeszło powietrze. Nasi siatkarze przyłożyli pieczęć i wygrali także tie-breaka (15:12) i cały mecz ponownie 3:2. Brawo Tygrysy!

UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina – UKS 9 Leszno 2:3 (23:25, 25:21, 28:26, 23:25, 12:15)

Nasz zespół w finale zmierzy się z SPS Słupca, która uporała się w dwumeczu z Jokerem Piła. Pierwszy mecz 25 marca w Słupcy. Do rewanżu dojdzie 1 kwietnia w Lesznie. (andre/fot.archiwum).