UKS 9 Leszno znów punktuje

47

Siatkarze UKS 9 Leszno potwierdzili dobre przygotowanie do sezonu. Po wygranej w pierwszym spotkaniu III ligi z Salosem Ostrów Wielkopolski w drugim meczu pokonali AZS UAM Poznań 3:1.

Początek rozgrywek jest wymarzony. Leszczynianie mają na rozkładzie dwóch głównych rywali w walce o baraże i II ligę.

Spotkanie z zespołem z Poznania, który w ostatniej chwili, a właściwie po czasie dołączył do rozgrywek rozpoczął się udanie dla podopiecznych trenera Jarosława Borowskiego, którzy wygrali do 21.

II set, również bardzo wyrównany padł łupem rywala, który wygrał (23:25) o mieliśmy remis w setach 1:1.

Jednostronny przebieg miała trzecia partia meczu. Leszczynianie stłamsili przeciwnika. Funkcjonował i odbiór i atak i set ten zakończył się pogromem (25:13).

Poznaniacy próbowali pozostać w grze. IV set znów był wyrównany, ale wyższość w nim udowodnili miejscowi. Wygrana (25:20) dała triumf w całym pojedynku (3:1).

UKS 9 Leszno – AZS UAM Poznań 3:1 (25:21, 23:25, 25:13, 25:20)

Leszczyński zespół z kompletem zwycięstw i 6 punktami jest na górze tabeli i zgłasza już na początku rozgrywek aspiracje do gry w barażach o II ligę. (andre/fot.archiwum).