Warmia ponownie lepsza

44

Nie udało się szczypiornistom Real Astromal Leszno powstrzymać Warmii Traveland Olsztyn. Nasz zespół przegrał po raz pierwszy na własnym parkiecie w rundzie rewanżowej, ulegając mocnemu rywalowi 24:28.

Nasza drużyna początek miała jednak dobry. Szybko objęła 3-bramkowe prowadzenie, ale z czasem do głosu zaczęli dochodzić rywale, którzy w połowie pierwszej części gry mieli bramkę więcej. Do końca tej odsłony już przeważali, a Real Astromal grał wybitnie nieskutecznie. Efekt, to wynik do przerwy (9:13).

Po przerwie początkowo Olsztyn utrzymywał przewagę, ale później coś drgnęło w ekipie z Leszna, która zebrała się i uwierzyła, że można utrzeć nosa faworytowi. Po rzucie Ledera na tablicy wyników pojawił się remis (20:20).

Mecz niemal do końca był wyrównany. Przy stanie (24:25) niestety rzutu karnego dającego wyrównanie nie wykorzystał Marcin Giernas. W odpowiedzi trafił rywal i nie wypuścił już wygranej z rąk, triumfując w Trzynastce (24:28).

Real Astromal Leszno – Warmia Traveland Olsztyn 24:28 (9:13)

Bramki dla Real Astromal zdobywali: Giernas 6, M.Wierucki 5, Szkudelski 4, Krystkowiak 3 Misiaczyk 2, Leder 2, Meissner 2. (andre/fot.archiwum).