Festiwal Leszno Barok Plus

  41

  Data: 20 sierpnia 2017 Godzina: 18:00 - 20:30

  Miasto pełne kultury, festiwal pełen gwiazd – to hasło tegorocznej, trzeciej już edycji festiwalu Leszno Barok Plus. Jak zwykle do Leszna przyjedzie wielu wspaniałych artystów, których koncerty zapowiadają się pasjonująco.
  Tak będzie z pewnością, gdy już pierwszego dnia na festiwalowej scenie zobaczymy wspaniałych śpiewaków w dwóch jakże różnych koncertach. Olga Pasiecznik, wybitna sopranistka, zaśpiewa utwory Haendla w autorskim programie „Trzy kobiety, trzy przeznaczenia”, a wieczorem w kościele św. Jana usłyszymy wspaniałego tenora, Marco Beasleya, jednego z najciekawszych i najbardziej charakterystycznych artystów w świecie muzyki dawnej. Marco zaśpiewa program złożony z pieśni neapolitańskich i przewiduję, że to będzie niezapomniany wieczór – opowiada Rafał Kotomski, dyrektor festiwalu.

  Oprócz artystów wielkich i uznanych na festiwalu będzie można zobaczyć również debiutantów.
  Tak będzie z zespołem Cantus pod dyrekcją Tomasza Sowińskiego. Wierzę, że właśnie od naszego festiwalu rozpocznie się ich prawdziwa muzyczna kariera – dodaje Kotomski. Cantus to zespół z Leszna, który tworzą niezwykle zdolni, młodzi śpiewacy i muzycy, występujący m.in. w akademickim chórze Comenius przy leszczyńskiej PWSZ.

  Spodziewam się, że ich koncert w kościele ewangelickim przy ul. Paderewskiego bardzo spodoba się naszej publiczności – mówi dyrektor Leszno Barok Plus. Cały program festiwalu znaleźć można na internetowej stronie www.lesznobarokplus.pl