Pokaz filmu „Wyjście przez sklep z pamiątkami” w Galerii MBWA Leszno

  24

  Data: 26 października 2017 Godzina: 18:00 - 19:30

  Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie zaprasza na pokaz filmu„Wyjście przez sklep z pamiątkami”26 października 2017, godz. 18.00
  Galeria MBWA, Leszno, ul. Leszczyńskich 5
  Wprowadzenie: Paulina Kowalczyk – artystka
  wstęp wolny

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  Reżyseria: BanksyMuzyka: Jim Carey
  W rolach głównych: Banksy, Shepard Fairey, Thierry Guetta, Rhys Ifans, Space Invader, Joshua Levineczas trwania: 87 min.

  Chcieliśmy, aby nasz film zrobił dla street artu to, co Karate Kid dla sztuk walki. Żeby każde dziecko wyszło na ulice z puszką sprayu w dłoni. Skończy się tak, że nasz film może zrobić dla street artu to, co Szczęki dla surfingu…- mówi Banksy, legendarny, brytyjski artysta graffiti, któremu od lat udaje się utrzymać w tajemnicy swoją tożsamość, choć poluje na nią cały świat. „Wyjście przez sklep z pamiątkami” jest jego reżyserskim debiutem i genialną prowokacją, podobną do zaskakujących akcji ulicznych Banksiego. Bohaterem jest Therry Guetta, ekscentryczny właściciel butiku z vintage’ową odzieżą w Los Angeles. Ten filmowiec-amator obsesyjnie i za wszelką cenę pragnie odnaleźć i zaprzyjaźnić się z Banksym, człowiekiem enigmą, znanym na całym świecie z niesamowitych dzieł sztuki, które można znaleźć na ulicach Londynu, Nowego Orleanu, czy „murze bezpieczeństwa” w Izraelu. Czarny humor, ekscytujący thriller i świat miejskich partyzantów w jednym filmie.Niemożliwe?

  Lokalizacja
  Galeria MBWA w Lesznie
  ul. Leszczyńskich 5, Leszno
  Zobacz mapę

  Kategorie