XVII ŚWIATOWY PRZEGLĄD FOLKLORU “INTEGRACJE`2017”

  37

  Data: 17 sierpnia 2017 Godzina: 18:00 - 20:30

  Lato z Folklorem jest imprezą cykliczną, odbywającą się w Lesznie zawsze w sierpniu od przeszło trzydziestu lat. Od 17 lat wydarzenie to jest połączone ze Światowym Przeglądem Folkloru organizowanym przez Akademię Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe “Integracje”, a gospodarzem imprezy jest Zespól Tańca Ludowego “Poznań” AWF. Od tego też czasu przegląd zespołów funkcjonuje pod nazwą „Integracje”, a Leszno swymi występami zaszczycają zespoły folklorystyczne z najodleglejszych i najbardziej egzotycznych stron świata.

  Patronat honorowy nad imprezą piastują: Marszałek Województwa Wielkopolskiego – Marek Woźniak, Prezydent Miasta Poznania – Jacek Jaśkowiak, Rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu – dr hab. prof. AWF Dariusz Wieliński, a także UNESCO za zgodą Dyrektor Generalnej Iriny Bokovej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  Festiwal honorowany jest przez Międzynarodową Radę Stowarzyszeń, Festiwali i Sztuki Ludowej (Conseil International des Organisations de Festivals de Folklore et d’Arts Traditionnels – CIOFF®) będącą członkiem UNESCO.
  Tegoroczne koncerty potrwają od 12 do 20 sierpnia 2017 r. głównie w Poznaniu, ale także oczywiście w Lesznie oraz Grodzisku Wlkp., Swarzędzu, Wrześni, Wronkach, Nowym Tomyślu i Luboniu.
  Ideą festiwalu jest umożliwienie kontaktu z kulturą ludową, folklorem z rozmaitych stron świata jak największej liczbie widzów zwłaszcza dzieciom i młodzieży. Udowodnienie poprzez wspólną, świetną zabawę, że folklor też może być atrakcyjny, rozrywkowy i widowiskowy. To także wspaniała okazja do zapoznania się poprzez stroje, muzykę i taniec, z historią i kulturą innych narodów.
  Organizatorem koncertu w Lesznie, który odbędzie się 17 sierpnia br. (czwartek) jest Miejski Ośrodek Kultury i Miasto Leszno. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, zaprosimy do wspólnej zabawy wszystkie dzieci i młodzież! Przed koncertem bowiem, członkowie występujących zespołów poprowadzą specjalnie dla nich warsztaty folklorystyczne, które zaplanowano na godz. 17.40 przy scenie na Rynku. Koncert natomiast odbędzie się o godz. 18.00 (na Rynku).
  W tegorocznym święcie folkloru będziemy mieli okazję zobaczyć 7 zespołów z: Meksyku, Chin, Ukrainy, Rosji, Turcji, Serbii i Polski.

  Lokalizacja
  Rynek w Lesznie
  Rynek, Leszno
  Zobacz mapę

  Kategorie