Wygrana w Poznaniu po tie-breaku

7

Jest przełamanie siatkarzy UKS 9 Leszno. Po trzech kolejnych porażkach przyszła wyczekiwana wygrana w Poznaniu. Łatwo nie było. Trzeba było bowiem rozstrzygać ten mecz w tie-breaku.

AZS UAM zawodzi, ale w meczu z ekipą z Leszna mocno się postawił, chcąc wykorzystać kiepską passę leszczynian.

Już I set pokazał, że o punkty nie będzie lekko. Szczęście jednak w końcówce, granej na przewagi uśmiechnęło się do gości, którzy wygrali (25:27).

W drugim secie szczęście było już po stronie ekipy ze stolicy Wielkopolski (25:23). Gospodarze poszli za ciosem i pewnie na swoją korzyść rozstrzygnęli trzecią partię (25:18). Akademicy byli bliżej sukcesu, prowadząc 2:1.

Zespół trenera Jarosława Borowskiego tym razem wytrzymał to napięcie. Po nerwowej końcówce 4 seta wyciągnął wynik na 2:2, a w tie-breaku rozbił rywala 15:6, inkasując dwa duże punkty.

AZS UAM Poznań – UKS 9 Leszno 2:3 (25:27, 25:23, 25:18, 23:25, 6:15). (andre/fot.archiwum).