Wysoka sparingowa wygrana Polonii

26

Swój pierwszy sparingowy mecz przed zbliżającym się nowym IV-ligowym sezonem rozegrali piłkarze Polonii 1912 Leszno. Na własnym boisku wysoko pokonali Huragan Pobiedziska 4:0.

Wygrana leszczynianom przyszła wyjątkowo łatwo, bo rywal, który w tym roku awansował też do IV ligi (grupa północna) przyjechał w zaledwie 10-osobowym zestawieniu.

Poloniści z kolei taki problemów kadrowych nie mieli choć w spotkaniu zabrakło kilku czołowych graczy drużyny. Do przerwy Polonia prowadziła skromnie 1:0 po strzale samobójczym.

Po przerwie rywal już bardziej opadł z sił i wtedy gospodarze jeszcze trzykrotnie pokonywali goalkipera Huragana. Uczynili to kolejno: Pitrowski, Witkowski oraz Bujak i wszystko zakończyło się wysoką wygraną Polonii 4:0.

Kolejne sparingowe spotkanie podopieczni trenera Jędrzeja Kędziory rozegrają w najbliższą środę w Zaborowie z Kanią Gostyń. Początek o godzinie 18.00. (andre/fot.archiwum).