X-Demon Tęcza bliżej utrzymania

16

Koszykarki X-Demon Tęczy Leszno uczyniły pierwszy krok ku utrzymaniu się w I lidze. W pierwszym spotkaniu fazy play-out pokonały na własnym parkiecie Olimpię Wodzisław Śląski 61:51.

Nasze panie rozpoczęły to spotkanie bardzo dobrze, rozbijając rywalki w pierwszych 10 minutach (20:7). Potem Olimpia odrobiła kilka punktów, ale do przerwy wciąż lepsze były leszczynianki (30:22).

Ekipa ze Śląska przyjechała do Leszna z nastawieniem na zwycięstwo. W III kwarcie była blisko odwrócenia losów spotkania, gdy zbliżyła się na zaledwie trzy punkty.

Sytuację uspokoiły celne rzuty zza łuku Woźniak oraz Wojdalskiej. Sytuacja została na tyle opanowana, że rywalki nie potrafiły już na te ciosy odpowiedzieć, a przewaga X-Demon Tęczy utrzymała się do samego końca. Podopieczne trenera Jędrzeja Jankowiaka wygrały 61:51, robiąc pierwszy krok ku utrzymaniu się w I lidze.

X-Demon Tęcza Leszno – Olimpia Wodzisław Śląski 61:51 (20:7, 10:15, 13:14, 18:15)

Punkty dla X-Demon Tęczy zdobywały: Wojdalska 21 (1×3), Woźniak 9 (1×3), Hołtyn 8 (10 zb), Dąbrowska 8 (2×3), Gadkowska 6 (11 zb), Brambor 5, Lubińska 4, Raczyńska 0, Łakoma 0, Franckowiak 0.

Rewanż za tydzień w Wodzisławiu Śląskim, a ewentualne trzecie spotkanie w Lesznie. Gra się do dwóch zwycięstw. (andre/fot.archiwum).