X-Demon Tęcza szóstą drużyną w Polsce

22

Koszykarki X-Demon Tęczy Leszno szóstym zespołem Polski w kategorii kadetek. W pojedynku o 5 miejsce leszczynianki uległy gospodyniom MKS Pałac Młodzieży Tarnów 57:64.

Pierwsza część tego meczu należała do naszej drużyny, która wypracowała sobie 5-punktową przewagę. Po przerwie lepiej prezentowały się gospodynie, które w III ćwiartce spotkania odrobiły straty i wyszły na 1-punktowe prowadzenie.

Ostatnia kwarta decydowała o losach meczu. Jeszcze w 36 minucie po ,,trójce” Pietrzak znów na powadzeniu były podopieczne trenera Krzysztofa Zajca (67:62). Ostatnie minuty należały jednak do Tarnowianek i to one zajęły ostatecznie piąte miejsce. Naszej młodej drużynie przypadło szóste miejsce w kraju.

Kapitalne zawody w zespole z Leszna rozegrała Martyna Kowalska uzyskując 32 punkty i 33 zbiórki, co złożyło się na eval równy 60!

X-Demon Tęcza Leszno – MKS Pałac Młodzieży Tarnów 57:64 (21:18, 21:19, 14:20, 11:17)

Punkty dla X-Demon Tęczy zdobywały: M.Kowalska 32 (33 zb), Pietrzak 19 (3×3), Arczewska 7, Kuczyk 5, Z.Kowalska 2, Matuszewska 2, Targosz 0, Skrzypczak 0, Duda 0. (andre/fot.archiwum).