Do 15 kwietnia wszystko ma być jasne

160
Fot. ama

Precyzują się plany rozbudowy miejscowego Balatonu. Jak zapowiada Franciszek Halec, dyrektor leszczyńskiego oddziału Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, najprawdopodobniej do 15 kwietnia ma być jasne, czy będą na to unijne pieniądze z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Zbiornik ma obecnie powierzchnię ok. 11 hektarów. Docelowo chcemy go powiększyć do ok. 30 ha – informuje Franciszek Halec. – Koszt całej inwestycji szacowany jest na ok. 30 mln zł. W tym mieści się również kwota 3,5 mln zł, którą będzie trzeba przeznaczyć na wykup gruntów potrzebnych pod rozbudowę.

Dyrektor leszczyńskiego oddziału WZMiUW wyjaśnia, że w Wielkopolsce mają powstać w najbliższym czasie cztery zbiorniki wodne: dwa pod Poznaniem oraz dwa na terenie dawnego województwa leszczyńskiego. Jeden w Rokosowie, a druga inwestycja polegać ma właśnie na rozbudowie miejskogóreckiego Balatonu. Zbiornik ten docelowo ma wyglądać podobnie jak ten, który powstał niedawno na terenie gminy Rydzyna. ama

Cały artykuł w 7. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

*