16-latka wywalczyła srebro w bikini fitness

Ewelina Weiss (trzecia z lewej) zdobyła srebro podczas gali debiutów kulturystycznych PZKFiTS 2019w Gdańsku. FOT. SYLWESTER SZYMCZUK

Ewelina Weiss z zdobyła srebrny medal na gali debiutów kulturystycznych PZKFiTS 2019 na Europa Sport Power Sport & Zdrowie – organizowanych w Amber Expo w Gdańsku w kategorii bikini fitness do 168 cm wzrostu.

Są to największe tego typu zawody sylwetkowe w Polsce, jak i Europie. W tej kategorii startowało dwadzieścia sześć zawodniczek, a trzeba zaznaczyć, że nastolatka była jedną z najmłodszych uczestniczek.

Trochę historii Szesnastolatka przez kilka lat trenowała lekkoatletykę. Od dwóch lat ćwiczy na siłowni, a od roku ściśle pod zawody sylwetkowe.

Ewelina, na co dzień uczęszcza do pierwszej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Rodu Leszczyńskich w Lesznie o profilu biologiczno-chemicznym. Stara się jak najlepiej łączyć obowiązki uczennicy z treningami.

– Były to moje pierwsze tego typu zawody. W samych przygotowaniach bardzo ważna jest dieta, trening, ale także umiejętność pozowania-lekcji, których udzielała mi Ewelina Szala, zawodniczka IFBB (International Federation of BodyBuilding and Fitness) pro. Ponadto przygotowania wymagają dużego zaangażowania i wielu wyrzeczeń. Ważne jest wsparcie rodziny i przyjaciół – mówi Ewelina Weiss.

Skąd ten pomysł?

Pomysł na zawody kulturystyczne pojawił się dopiero po dłuższym czasie trenowania na siłowni, kiedy sylwetka Eweliny zaczęła się zmieniać.

Obserwowała zawodniczki i zastanawiała się czy miałaby szanse i czy mogłaby spróbować wystartować w takich zawodach.

-Stało się to moim marzeniem i celem, do którego zaczęłam dążyć. Dlaczego kulturystyka? Pokochałam ten sport, kocham ciężko trenować i czuć satysfakcje z udanego treningu, który za każdym razem sprawia, że mogę na chwile „wyłączyć się” i skupić tylko na tym. Nie myślę wtedy o szkole, problemach czy innych sprawach. Jest to mój sposób na odreagowanie stresu, codzienności czy problemów. Kulturystyka, jak i zawody sylwetkowe są ciężkimi, a także wymagającymi sportami, ale uważam, że właśnie to czyni tę dyscypliny sportowe jeszcze bardziej wyjątkowymi i niezwykłymi. Według mnie ten sport kształtuje nie tylko sylwetkę, ale przede wszystkim charakter co mogłam zauważyć już podczas pierwszych treningów – wyjaśnia Ewelina.

Dziewczyna trenuje pod okiem trenera – Norberta Tymczaka z Poznania, który jest założycielem „Fenix Team”.

Sędziowie brali pod uwagę m.in. budowę ciała zawodniczek, jego jędrność, delikatne wyrzeźbienie mięśni, symetryczną i proporcjonalną budowę ciała, stan i wygląd skóry. Ponadto oceniano też estetyczne przygotowania zawodniczek tj. urodę, fryzurę, makijaż, strój czy biżuterię

Ewelina prowadzi instagram ewciaa_w, na którym dzieli się swoją dietę czy treningami.

POCZĄTKI

16-latka przez kilka lat trenowała lekkoatletykę. Od dwóch lat ćwiczy na siłowni pod okiem Eweliny Szali, a od roku ściśle pod zawody sylwetkowe. Ewelina, na co dzień uczęszcza do 1 klasy I Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie o profilu biologiczno-chemicznym. Stara się godzić obowiązki uczennicy z treningami i zawodami.

TRENINGI I ZAWODY

Pomysł na zawody kulturystyczne pojawił się dopiero po dłuższym czasie trenowania na siłowni, kiedy sylwetka Eweliny zaczęła się zmieniać. Obserwowała zawodniczki i zastanawiała się czy miałaby szanse i czy mogłaby spróbować wystartować w takich zawodach.Dziewczyna trenuje pod okiem trenera – Norberta Tymczaka z Poznania, który jest założycielem „Fenix Team”.Ewelina prowadzi instagram ewciaa_w, na którym dzieli się swoją dietę czy treningami.

Natalia Kurpisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*