Znamy już kształt rozgrywek w nowym I-ligowym sezonie koszykarzy. Swój drugi sezon na zapleczu ekstraklasy rozegra Jamalex Polonia 1912 Leszno.

Szósty zespół I ligi minionego sezonu rozpoczął już budowę składu. Przypomnijmy, że w leszczyńskiej drużynie pozostają: Nikodem Sirijatowicz, Stanferd Sanny, Maciej Rostalski oraz Radosław Trubacz. Nie zagrają już na pewno w ekipie Łukasza Grudniewskiego: Szymon Kiwilsza (AZS Koszalin), a także Jakub Koelner, który także chce spróbować sił w najwyższej klasie rozgrywkowej.

System rozgrywek nie ulegnie zmianie, poza tym, że w I lidze zagrają dwa zespoły więcej. Drużyny z miejsca 1-8 po sezonie zasadniczym zagrają w play-off. Ekipy z miejsc 9-10 zakończą rozgrywki po 34 kolejkach, zapewniając sobie ligowy byt. Zespoły z miejsc 11-16 zagrają z kolei w play-out. 11,12 i 13 drużyna zapewni sobie utrzymanie. Pozostałe spadną z ligi, tak jak 17 i 18 drużyna po regularnym sezonie.

Beniaminkami ligi będą: R8 Kraków, Śląsk Wrocław oraz KK Warszawa. Ligę uzupełnią prawdopodobnie spadkowicze z PLK: Siarka Tarnobrzeg i Polfarmex Kutno. Jeden zespół dodatkowo otrzyma też ,,dziką kartę”. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*