20 lat czekała na przyjazd do Polski

Janna Orłowska (z flagą) podczas spotkania z przedstawicielami Urzędu Gminy w Niechlowie FOT. NIECHLÓW.PL

Siciny to miejscowość w gminie Niechlów, pow. górowski. Właśnie tu niespełna trzy tygodnie temu przyjechała Janna Orłowska, repatriantka z Uzbekistanu. Na to, by zamieszkać w Polsce, czekała dwadzieścia lat. Nadszedł już nawet moment, w którym przestawała wierzyć, że uda się spełnić jej wielkie marzenie. W końcu usłyszała, iż może przyjechać do… Sicin.

Nie wiedziała kompletnie, gdzie one leżą. Podróż nie należała do łatwych, bo na lotnisku w Warszawie trzy godziny czekała na swój bagaż. Gdy dotarła na miejsce, było już ciemno. Niewiele widziała. Kolejnego dnia 73-latka, która całe dotychczasowe życie spędziła w Uzbekistanie, stwierdziła, że nie przypuszczaa, iż dalsze emeryckie lata będzie mogła przeżyć w tak pięknej okolicy.

Jestem szczęśliwa, wszystko mi się tu podoba. Widzę europejskie twarze i czuję się tu dobrze, powiedziała witając się z nami. Z życzeniami szczęścia, przekazaliśmy naszej rodaczce polską flagę. Została także ciepło przyjęta przez mieszkańców Sicin. Mam nadzieję, że będzie jej u nas dobrze – twierdzi Beata Pona, wójt gminy Niechlów.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Aby wykupić dostęp do pełnej treści artykuły należy wybrać opcję WYKUP. Jeśli posiadasz już kod dostępu, wybierz opcję ZALOGUJ. Więcej informacji w regulaminie.
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY.

Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM.

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY (koszt 1,10 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Kup kod
Odblokuj dostęp
Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM (koszt 1,23 zł brutto). Wyślij SMS o treści AP.OTO1 na numer 71068. Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Odblokuj dostęp
Anuluj

Cały artykuł jest również dostępny w 31 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: Anna Maćkowiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*