W 2018 roku początek modernizacji oczyszczalni w Henrykowie

Fot. arch

Rada miejska uchwaliła plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych na lata 2018-20. Główne przedsięwzięcie to rozpoczęcie szacowanej nawet na 60 mln zł modernizacji oczyszczalni ścieków w Henrykowie.

Modernizacja 20-letnich urządzeń będzie najważniejszą inwestycją Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie w najbliższych latach. Według planów spółki w latach 2018-20 rozpoczną się prace w części mechaniczno-biologicznej oczyszczalni. Remont spowodowany jest przede wszystkim korozją betonu i stali, znacznym zużyciem krat, pomp, elementów mechanicznych, aparatury pomiarowej i systemu napowietrzania. Powoduje to częste awarie, a skuteczność bieżących remontów jest coraz mniejsza.

MPWiK planuje modernizację przepompowni głównej, układu krat mechanicznych, piaskownika, reaktora oraz optymalizację i ujednolicenie systemów sterowania. Poza tym przewiduje się wykonanie stanowiska do płukania piasku, naprawę powierzchni betonowej obiektów technologicznych, budowę wagi samochodowej oraz czasowego miejsca magazynowania osadów. Dzięki realizacji nowej zadaszonej „laguny osadowej” zostanie zwiększona powierzchnia magazynowania osadów ściekowych. Pozwoli to na rozwój nowych kierunków zagospodarowania osadów oraz ograniczy ilość wody opadowej dostającej się do osadów. kom

Cały artykuł w 50 numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*