Pomagają młodym ludziom już 15 lat!

W świętowaniu kolejnych urodzin fundacji udział wzięli stypendyści Rodziny. Fot. Fundacja rodziny Duda

W pałacu w Pakosławiu odbyły się huczne urodziny Fundacji Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz samorządowych, partnerzy oraz stypendyści fundacji.

Podczas uroczystości jako pierwsza głos zabrała przewodnicząca Rady Fundacji Bogna Duda-Jankowiak, która podsumowała 15 lat funkcjonowania fundacji. Przypomniała też, jakie działania są przez nią obecnie realizowane oraz zdradziła plany na przyszłość.

Piętnaście nowości

Jednym z najważniejszych elementów tegorocznego harmonogramu, który nazwany został akcją „15 projektów na 15-lecie”, będzie kolejna edycja programu Błyśnij Przykładem. W jego ramach fundacja rozda w naszym regionie 15 tysięcy elementów odblaskowych.

Obecnym na uroczystości przedstawicielom lokalnych komend policji wręczono specjalne certyfikaty bezpieczeństwa, poświadczające ich udział w akcji. Dzięki przekazanym odblaskom fundacja liczy, że znacząco poprawi się bezpieczeństwo, szczególnie młodych ludzi na drogach powiatu rawickiego i sąsiednich.

Przyjaciele otrzymali skrzydła

Wyrazem wdzięczności za wkład, który wnoszą w rozwój fundacji i pomoc jej podopiecznym, partnerów projektu uhonorowano statuetką Kryształowych Skrzydeł. Byli wśród nich przedstawiciele wielu lokalnych firm, m.in.: Schaltbau Rawag, Ferm Woźniak, Przedsiębiorstwa Nasiennego W. Legutko, Piekarni Kortylewscy czy 7Technology.

Podczas części oficjalnej uroczystości urodzinowych wysłuchano też bogatego programu artystycznego przygotowanego przez stypendystów fundacji.

Pomagają już 15 lat

Fundacja Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda została założona w 2004 roku – przez Bognę Duda-Jankowiak oraz Macieja i Marcina Duda, założycieli jednego z pierwszych prywatnych TFI na polskim rynku oraz twórców Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA SA.

15 lat działalności fundacji to duża liczba zrealizowanych projektów o charakterze społecznym, edukacyjnym i kulturalnym, ale także wprowadzanie innowacyjnych pomysłów mających wpływ na poprawę warunków kształcenia dzieci i młodzieży, którym sytuacja materialna utrudnia rozwój. Poza wyrównywaniem szans społecznych w ramach fundacji podejmowane są działania charytatywne na rzecz lokalnej społeczności i organizacji.

Jakub Latusek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*