Od 40 lat prowadzi sklep akwarystyczny

Stefan Burlaga sklep akwarystyczny prowadzi od 40 lat Fot. kab

Stefan Burlaga wraz z małżonką od czterdziestu lat prowadzi w Lesznie przy ulicy Narutowicza sklep akwarystyczny. Założył go w listopadzie 1977 roku.

Początki nie były łatwe – przyznaje pan Stefan. – Ryb było pod dostatkiem, gorzej wyglądała sprawa ze sprzętem. Większość sprzętu dla pasjonatów akwarystyki produkowano systemem domowym. Filtry, grzałki, pompy czy oświetlenie to była w dawnych czasach klasyczna prowizorka.
Wybór działalności nie jest przypadkowy. Pan Stefan jest z zawodu inżynierem rolnictwa i prawdziwym pasjonatem akwarystyki. W przeszłości dla własnej przyjemności hodował ryby w domu. Z czasem z powodu nadmiaru obowiązków zrezygnował z domowych akwariów.

Praca wypełnia mu większość dnia. Sklep akwarystyczny, jak mówi S. Burlaga, to nie sklep z butami. Nie można ot, tak zamknąć firmy i wyjechać na wakacje.

Trzeba znaleźć osobę, która zaopiekuje się rybami. A to niezwykle trudne i dlatego na wakacje właściwie nie jeździmy – przyznaje.

Największym wyzwaniem dla właściciela jest czyszczenie sklepowych akwariów.

Jest co robić, bo mam ich aż 28 – mówi pan Stefan.

Teoretycznie czyści się je raz na miesiąc, a gdy jest przepełnione, co najmniej dwa razy w miesiącu. W praktyce codziennie jest jedno do umycia.

Pan Stefan od 40 lat ma swoich wiernych klientów, ale – jak sam przyznaje – z racji wieku coraz bardziej się wykruszają.

Młodzi akwarystyką nie są szczególnie zainteresowani. To wymagająca poświęceń pasja – stwierdza.

Z pewnością właśnie tutaj powinien skierować swoje kroki każdy, kto marzy o własnym akwarium. Kupi tu bowiem nie tylko niezbędny sprzęt, ale otrzyma masę praktycznych, fachowych porad dotyczących skompletowania sprzętu i prowadzenia akwarium. Kab

1 KOMENTARZ

  1. To mój ulubiony sklep akwarystyczny w Lesznie. Czuje się że właściciel jest też akwarystą. W konkurencyjnym sklepie który reklamuje się jako najstarszy w Lesznie wszystko nastawione jest na ilość, obsługa często się zmienia i raczej nie ma zbyt dużego pojęcia o tym co sprzedaje. Ja tam czuję się jak w Mac Donaldzie -szybko, szybko, następny proszę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*